Sdružení pro kontemplaci – kdo jsme

Jsme společenství, které spojuje snaha o prohloubení duchovního života. Setkáváme se jednak v menších skupinách na několika místech České republiky (ke kratším setkáním), jednak na vícedenních kurzech a duchovních cvičeních (v současné době několikrát do roka). Jdeme cestou kontemplace – modlitby ticha a bdělé pozornosti. Tato forma duchovní praxe je známá jak u křesťanských mystiků, tak i v jiných náboženských systémech. Vychází primárně z osobní zkušenosti, a je proto přijatelná pro kohokoli, kdo chce svoji vnitřní zkušenost rozvinout a prohloubit.

Hlavním lektorem kurzů je Jan Šedivý, zkušený učitel, který vede podobné kurzy – především v Německu – již několik desítek let. U nás roste zájem o kontemplaci a meditaci rok od roku. Zjišťujeme, že společná setkání rozvíjejí a podporují naši individuální cestu. Ve skupině drží jeden druhého. Založili jsme tedy občanské sdružení (nyní spolek), abychom našim aktivitám dali oficiální formu a zastřešení. O právní a organizační stránce sdružení se více dozvíte ve Stanovách.

Před mnohomluvným vysvětlováním dáváme přednost praxi – o konkrétní podobě kurzů a nejbližších termínech se tedy dočtete zde.

 

 

Sdružení pro kontemplaci, z. s.
Rýznerova 15/23, Únětice, 252 62
IČ 228 73 660
bankovní účet: 2200489479/2010